Satake Yoshimitsu Nóż Deba 15,5cm

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: 804-028
 • Producent: Satake
 • Kod producenta: 4956617804028
 • Dostępność: Towar dostępny Towar dostępny  (23 szt.)
  Czas realizacji: 24 h | Dostępny ,,od ręki" w sklepie stacjonarnym
 • szt.
 • 199,00 zł / szt.

Satake Yoshimitsu Nóż Deba 15,5 cm

Opis produktu:

Przedstawiamy tradycyjny japoński nóż z serii Yoshimitsu, doskonale radzi sobie w odgławianiu i filetowaniu, nie uszkadzając przy tym delikatnego mięsa, również świetnie sprawdzi się przy krojeniu i sprawianiu różnych rodzajów mięsa. Dodatkowo doskonale sprawdza się w cięciu ości i precyzyjnym cięciu.

Dane techniczne:

- Ostrze: stal rdzewna SK-5
- Twardość: 62 HRC
- Długość całkowita: 29 cm
- Długość ostrza: 15,5 cm
- Szerokość klingi: 4,6 cm
- Grubość klingi: ok. 4,1 mm
- Waga: ok. 165 g

Noże z serii Satake Yoshimitsu to doskonały wybór dla miłośników tradycyjnych narzędzi. Noże wykonane ze stali węglowej cieszą się ogromną popularnością wśród japońskich mistrzów kuchni, mimo że stal rdzewna wymaga większej opieki. Klingi ze stali wysokowęglowej SK-5, bardzo długo zachowują doskonałą ostrość. Drewniana rękojeść została wzmocniona pierścieniem.

Konserwacja noży kuchennych

Stal rdzewna (węglowa) z dużą zawartością węgla w składzie chemicznym jest bardziej wymagająca w kwestii pielęgnacji i konserwacji noży niż stale nierdzewne. W środowisku wilgotnym czy kwaśnym dość szybko pokrywa się patyną a później rdzą. Podstawową zasadą konserwacji takich stali jest, aby po ich użyciu nóż wytrzeć do sucha i najlepiej na czas przechowywania natłuścić. Zostawianie noża ze stali węglowej do samodzielnego wyschnięcia po umyciu nie będzie zatem dobrym pomysłem, tak samo, jak przechowywanie go w bloku niewysuszonego wcześniej. Do konserwacji najlepiej używać olejków kameliowego lub jojoba, ew. jeśli używamy noża często to zwykłego oleju jadalnego (używając często noża, nie musimy martwić się o jełczenie takiego oleju). Oczywiście możemy też do konserwacji stosować inne preparaty i oleje, ale musimy pamiętać, by przed użyciem noża dokładnie go z nich wyczyścić (raczej jest to zalecane na długie przechowywanie lub transport noży), ponieważ preparaty te nie powinny mieć kontaktu z żywnością. Środowisko kwaśne będzie sprawiało, że nóż ze stali węglowej rdzewieje jeszcze szybciej niż od wilgoci. Krojenie cytrusów może zostawiać na nożu ciemniejsze ślady patyny. Jeśli będziemy chcieli samodzielnie usuwać, przebarwienia możemy do tego użyć delikatnych preparatów do czyszczenia blatów kuchennych takich jak mleczka (np. cif) i gąbki do czyszczenia teflonu (zwykła gąbka może zostawiać mikro ryski).

Całkowicie niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Bardzo ostre środki chemiczne używane w zmywarkach mogą powodować przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeści lub ich powłoki a wysoka temperatura może spowodować odpuszczenie (rozhartowanie) krawędzi tnącej. Z tego samego powodu nie powinniśmy używać noża do mieszania czy sprawdzania twardości warzyw, czy mięsa w gotującym się bulionie.

Stal rdzewna SK-5

Stal narzędziowa wysokowęglowa używana pierwotnie w przemyśle do produkcji sprężyn, pił, wierteł i dłut. Bardzo wytrzymała iodporna na pęknięcia i wykruszenia. Dobra odporność na ścieranie ( a więc bardzo przyzwoite trzymanie ostrości). Duża rozpiętość twardości na jaką można ją zahartować. Z uwagi na dużą zawartość węgla (0,8 – 0,9% węgla) stal mocno rdzewna i wymagająca więcej uwagi przy konserwacji. Występuje również pod nazwą W1.

Skład:

- węgiel 0,8 – 0,9%

- krzem 0,10 – 0,35%

- mangan 0.10 – 0,50%

- fosfor <0,03%

- siarka <0,03%

- miedź <0,025%

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

 • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
 • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.