Nóż orientalny Deba 18cm (praworęczny) | Global G-7R

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: G-7R
 • Producent: Global
 • Kod producenta: 4943691807489
 • Dostępność: Towar dostępny Towar dostępny  (23 szt.)
  Czas realizacji: 24 h | Dostępny ,,od ręki" w sklepie stacjonarnym
 • szt.
 • 449,00 zł / szt.

Global G-7R

Opis produktu:

Przedstawiamy klasyczny japoński nóż zakończony ostrym czubkiem, przeznaczony do obróbki ryb-odcinania głów, filetowania i patroszenia, również świetnie sprawdzi się przy krojeniu i sprawianiu różnych rodzajów mięsa. Dzięki zastosowaniu szerszej, cięższej i grubszej klindze przecinanie ości przychodzi bez wysiłku. Szlif jednostronny ułatwia kontrolę przy precyzyjnych zadaniach oraz przyśpiesza ostrzenie ostrza.

Dane techniczne:

- Ostrze: Stal nierdzewna CROMOVA 18 (18% chromu)
- Twardość ostrza: 56-58 HRC
- Długość całkowita: 31,5 cm
- Długość ostrza: 18 cm
- Szerokość klingi: 4,5 cm
- Grubość klingi: 2 mm
- Waga: ok. 186 g

Noże Global słynną z łączenia doskonałej skuteczności z eleganckim wyglądem. Japońskie noże kuchenne Global są lekkie oraz doskonale wyważone. Noże dzięki swojej idealnej konstrukcji, w których ostrze jest zintegrowane z rękojeścią, doskonale leżą w dłoni oraz łatwiej je wyczyścić czy naostrzyć. Rękojeść noża Global została wykonana, tak by zredukować zmęczenie i nie wyślizgiwać się z rąk. Swoją historię rozpoczęły przez Komina Yamadę w 1985 r. zdobył on wiele międzynarodowych nagród i cieszą się ogromnym uznaniem największych szefów kuchni.

Konserwacja noży kuchennych

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są mniej wymagające w kwestii dbania o nie. W składzie zawierają chrom i inne pierwiastki, dzięki którym są bardziej odporne na środowisko zewnętrzne niż noże ze stali rdzewnych (węglowych). Jednak nie należy ich zaniedbywać zupełnie. Po użyciu należy je umyć i najlepiej wytrzeć do sucha lub pozostawić do wyschnięcia na ociekaczu, lub listwie magnetycznej. Jeśli trzymamy noże w bloku to najlepiej wkładać je tam, kiedy już są suche. Jeśli zostawiamy nóż na dłużej bez używania, nie zaszkodzi mu nasmarowanie go jakimś olejem jadalnym (unikajmy tylko tych szybko jełczejących jak olej lniany). Mimo że stal określona jest jako nierdzewna w nie sprzyjających okolicznościach może pokryć się patyną, jeśli nie będziemy o nóż dbali.

Całkowicie niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Bardzo ostre środki chemiczne używane w zmywarkach mogą powodować przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeści lub ich powłoki a wysoka temperatura może spowodować odpuszczenie (rozhartowanie) krawędzi tnącej. Z tego samego powodu nie powinniśmy używać noża do mieszania czy sprawdzania twardości warzyw, czy mięsa w gotującym się bulionie.

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

 • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
 • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.