Nóż Szefa kuchni 16 cm Miyabi 5000FCD

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 34681-161-0
  • Producent: Miyabi
  • Kod producenta: 4009839376900
  • Dostępność: Towar dostępny Towar dostępny  (1 szt.)
    Czas realizacji: 8-11 dni
  • 949,00 zł / szt.

Nóż Gyuto 16 cm Miyabi 5000FCD

Opis produktu:

Nóż kuchenny Szefa kuchni z serii Miyabi 5000FCD to wielozadaniowe narzędzie każdego szefa kuchni, idealnie sprawdza się w niemal wszystkich podstawowych czynnościach w kuchni od siekania warzyw po porcjowanie mięsa. Nóż Szefa kuchni to jeden z niezbędników, każdej kuchni, a długość 16 cm jest optymalna i odpowiednio wyprofilowana gwarantując użytkownikowi komfort i swobodę ruchu w codziennym użytkowaniu.

Uchwyt w kształcie litery D jest zaprojektowany z zachowaniem ostrożności, podobnie jak ostrze. Czarny uchwyt typu "pakkawood" nadaje mu ekskluzywny wygląd. Ozdobny czerwony pierścień i piękna szpilka w kształcie mozaiki nadają nożowi wykończenia. Seria stanowi doskonałe połączenie niemieckiej solidności z tradycyjnym japońskim rzemiosłem.

Seria Miyabi 5000FCD łączy w sobie wspaniały design z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów. Noże mają rdzeń FC61, otoczony 48 warstwami stali damasceńskiej. Dzięki specjalnemu procesowi hartowania Friodur-ice noże są wyjątkowo wytrzymałe o twardości 61 HRC. Dwustronne symetryczne ostrze, ostrzone w tradycyjny japoński sposób Honbazuke.

Dane techniczne:

- Ostrze: stal FC61 osadzona w 48 damasceńskich warstwach
- Rękojeść: drewno pakka w kształcie litery D
- Twardość: 61 HRC +/- 1
- Długość całkowita: 29,9 cm
- Długość ostrza: 16,0 cm
- Szerokość klingi: 4,3 cm
- Grubość klingi: 1,7 mm
- Sposób ostrzenia: dwustronny
- Waga: ok. 187 g

Konserwacja noży kuchennych

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są mniej wymagające w kwestii dbania o nie. W składzie zawierają chrom i inne pierwiastki, dzięki którym są bardziej odporne na środowisko zewnętrzne niż noże ze stali rdzewnych (węglowych). Jednak nie należy ich zaniedbywać zupełnie. Po użyciu należy je umyć i najlepiej wytrzeć do sucha lub pozostawić do wyschnięcia na ociekaczu, lub listwie magnetycznej. Jeśli trzymamy noże w bloku to najlepiej wkładać je tam, kiedy już są suche. Jeśli zostawiamy nóż na dłużej bez używania, nie zaszkodzi mu nasmarowanie go jakimś olejem jadalnym (unikajmy tylko tych szybko jełczejących jak olej lniany). Mimo że stal określona jest jako nierdzewna w nie sprzyjających okolicznościach może pokryć się patyną, jeśli nie będziemy o nóż dbali.

Całkowicie niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Bardzo ostre środki chemiczne używane w zmywarkach mogą powodować przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeści lub ich powłoki a wysoka temperatura może spowodować odpuszczenie (rozhartowanie) krawędzi tnącej. Z tego samego powodu nie powinniśmy używać noża do mieszania czy sprawdzania twardości warzyw, czy mięsa w gotującym się bulionie.

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Główne cechy

Typ ostrza: Szefa kuchni
Twardość HRC +/- 1: 61
Rodzaj stali: FC61
Długość ostrza: 16 cm
Klinga nierdzewna: tak
Sposób ostrzenia: Dwustronny Symetryczny
Stal wielowarstwowa: Tak, 10-101 warstw
Rękojeść: Klasyczna nitowana
Marka: Miyabi
Rodzaj noża: Nóż kuchenny