Nóż do pieczywa 23 cm Miyabi 4000FC

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 33956-231-0
  • Producent: Miyabi
  • Kod producenta: 4009839390647
  • Dostępność: Towar dostępny Towar dostępny  (1 szt.)
    Czas realizacji: 8-11 dni
  • 749,00 zł / szt.

Nóż do pieczywa 23 cm Miyabi 4000FC

Opis produktu:

Nóż kuchenny do pieczywa z serii Miyabi 4000FC wyposażony w ząbkowane ostrze doskonale poradzi sobie z krojeniem, każdego rodzaju pieczywa, jak również świetnie kroi twarde owoce jak np. ananas. Wygodna rękojeść wykonana z drewna pakka świetnie leży w dłoni, dodatkowo materiał ten posiada wysoką odporność na różne czynniki zewnętrzne jak wilgoć czy wysokie temperatury, zapewnia to trwałość produktu na lata.

Każde ostrze w kolekcji ma uderzający wygląd ze względu na sposób obróbki konturów wokół ostrza. Wygląda na to, że dwa rodzaje stali łączą się, nawet jeśli ostrze zostało wykonane tylko z jednego rodzaju stali FC61. A FRIODURx2-hartowana w lodzie, stal nierdzewna o twardości 61 HRC. W rezultacie nie będzie zaskoczeniem, że to ostrze jest ostre jak brzytwa.

Dane techniczne:

- Ostrze: stal FC61
- Rękojeść: drewno pakka
- Twardość: 61 HRC +/- 1
- Długość całkowita: 37,3 cm
- Długość ostrza: 23,0 cm
- Szerokość klingi: 3,35 cm
- Grubość klingi: 1,8 mm
- Sposób ostrzenia: ostrze ząbkowane
- Waga: ok. 170 g

Konserwacja noży kuchennych

Noże kuchenne ze stali nierdzewnej są mniej wymagające w kwestii dbania o nie. W składzie zawierają chrom i inne pierwiastki, dzięki którym są bardziej odporne na środowisko zewnętrzne niż noże ze stali rdzewnych (węglowych). Jednak nie należy ich zaniedbywać zupełnie. Po użyciu należy je umyć i najlepiej wytrzeć do sucha lub pozostawić do wyschnięcia na ociekaczu, lub listwie magnetycznej. Jeśli trzymamy noże w bloku to najlepiej wkładać je tam, kiedy już są suche. Jeśli zostawiamy nóż na dłużej bez używania, nie zaszkodzi mu nasmarowanie go jakimś olejem jadalnym (unikajmy tylko tych szybko jełczejących jak olej lniany). Mimo że stal określona jest jako nierdzewna w nie sprzyjających okolicznościach może pokryć się patyną, jeśli nie będziemy o nóż dbali.

Całkowicie niedopuszczalne jest mycie noży w zmywarce. Bardzo ostre środki chemiczne używane w zmywarkach mogą powodować przebarwienia na ostrzu, uszkodzić trwale rękojeści lub ich powłoki a wysoka temperatura może spowodować odpuszczenie (rozhartowanie) krawędzi tnącej. Z tego samego powodu nie powinniśmy używać noża do mieszania czy sprawdzania twardości warzyw, czy mięsa w gotującym się bulionie.

Gwarancja udzielana jest na okres 24 miesięcy od daty zakupu.

Gwarancja obejmuje wyłącznie uszkodzenia wynikające z ukrytych wad produkcyjnych lub materiałowych pod warunkiem, że:

  • narzędzie było użytkowane zgodnie z instrukcją obsługi i przeznaczeniem oraz odpowiednio konserwowane;
  • stosowane było w zalecanych przez producenta warunkach;

Gwarancją nie są objęte uszkodzenia wynikające niewłaściwej eksploatacji.

Główne cechy

Typ ostrza: do pieczywa
Twardość HRC +/- 1: 61
Rodzaj stali: FC61
Długość ostrza: 23 cm
Klinga nierdzewna: tak
Sposób ostrzenia: Ostrze ząbkowane
Stal wielowarstwowa: Nie
Rękojeść: Klasyczna nitowana, Tradycyjna Japońska
Marka: Miyabi
Rodzaj noża: Nóż kuchenny