MinoSharp Ceramiczna ostrzałka wodna do noży Global 220, czarno-czerwona 220

  • Dodaj recenzję:
  • 220BR
  • Producent: Global
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 121,14 zł / szt. 149,00 zł / szt.

Dwufazowa ostrzałka ceramiczna, zaprojektowana specjalnie dla noży Global i przeznaczona do ostrzenia wszystkich rodzajów noży, z wyjątkiem tych o szlifach jednostronnych, np. tradycyjnych noży japońskich. Dzięki wodzie proces ostrzenia przebiega szybciej, a fabrycznie ustawione otwory ułatwiają naostrzenie noża pod odpowiednim kątem. Gumowy uchwyt i podstawa mają właściwości przeciwpoślizgowe.

1. Białe koło – GRUBE ziarno 
2. Różowe koło – ŚREDNIE ziarno 

Wskazówki dotyczące użytkowania 
1. Nalać wody do komory z kołami i nie wylewać jej do końca ostrzenia. Woda nawilża ceramiczne ostrzałki i zapobiega przegrzaniu ostrza. 
2. Chwycić mocno rączkę, żeby ostrzałka nie zmieniała położenia. 
3. Drugą dłonią chwycić nóż, przytrzymując palcem wskazującym grzbiet klingi. Włożyć pionowo nóż do rowka z białym kołem (grube ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając: 7-8 razy lub tyle, ile potrzeba. 
Nie powinno się zbyt mocno przyciskać noża podczas przesuwania krawędzi w ostrzałce. Nadmierny nacisk może uszkodzić koła! 
4. Włożyć pionowo nóż do rowka z różowym kołem (średnie ziarno). Przesuwać ostrze w przód i w tył, delikatnie je przyciskając: 7-8 razy. 
5. Po skończonej operacji umyć ręcznie nóż w gorącej wodzie i wytrzeć go do sucha ręcznikiem lub ściereczką. Ostrzałkę wypłukać w czystej wodzie. 

Kwestia, ile razy należy przesuwać ostrzoną krawędź, zależy od typu i kondycji noża.
Zaleca się: 
a) dla noży Global po 7-8 razy w każdym kole 
b) dla noży innych marek najpierw po 15 razy w każdym kole. 

Ostrzałki MinoSharp zostały przetestowane i zaaprobowane przez instytut badawczy CATRA – czołowy autorytet w dziedzinie technik ostrzenia z siedzibą w brytyjskim Sheffield.